Çene Ucu Estetiği

Image

Çene ucu estetiği estetik çene ameliyatı çene protezleri ile daha simetrik bir çene görünümüne kavuşabilirsiniz. Yada sivri çene ucuna sahip olanlar merak ettiklerinizin cevabı için yazının devamını okuyunuz. Profiloplasti de denilen bu uygulamada sıklıkla burun ameliyatları ile kombine olarak yapılır. Yandan bakıldığında çene ucu buruna göre geride olanlarda burun estetiği yapılırken çene ucuna yerleştirilen protez ile yüzde burun çene ve yanak orantısı sağlanmış olur. Çene protezi aynı zamanda boyun derisini de gerdiği için hastalar ki gıdılı görünümde düzelmiş olur. Yani hem çene ucu istenen yere gelir hem de boyun ve gıdı da gerilmiş olur.

Çene ucu normalden geride olan hastalarda önceden yapılan konsültasyon sırasında kararlaştırıldığı büyüklükteki implant lokal anestezi altında ağız içinden veya çene altından yapılan küçük bir kesiden yerleştirilir ve hastanede kalmayı gerektirmez. Çene bölgesinde hafif bir şişme olabilir ki bu da birkaç gün içinde kaybolur. Hasta 3-7 gün içinde normal günlük yaşamına dönebilir. İz bırakmaz ve hastanede kalmayı gerektirmez. Çene uzu normalden bir miktar ilerde olan hastalarda ise ağız içinden yapılan kesiden çene ucu kemiği küçültülür. Bu diğerine göre biraz daha geç iyileşir, hasta bir hafta içinde işine dönebilir. “Elmacık Kemiği Estetiği” ve/veya “Burun Estetiği” ve/veya Endoskopik Yüz germe (Face lift) ameliyatları ile birlikte yapılabilir. Bu ameliyatlar halk arasında yeni yeni popülarite kazanmakta olup basit güvenli ve acısız olmasına karşılık yüz estetiğinde ciddi düzelme ve gençleşme sağlayan kolay bir işlemdir.

DİĞER UYGULAMALAR

Image

İri ve Dolgun Göğüslere sahip olmak her kadının hayali.

Alanında uzman doktorlarımız sayesinde bu mümkün.


Devamı
Image

Bel Ağrısına Son.

Aşırı büyüme oluşan memelerin neden olduğu: sırt ve boyunda kas gerilmeleri, pozisyonel değişiklik, baş ağrısı, omuz ağrısı, sütyen askıları ile omuzda çöküklük, – ulnar sinir parestezisi – kronik göğüs ağrısı, – kişisel hijyen ile ilgili problemler, – sportif aktivitelere katılamama gibi nedenlerle yapılabilir. Bazı hastalarda, göğüs büyüklüğü obezite (şişmanlık) ile ilgili olabileceğinden, zayıflama faydalı olabilir.

Devamı