--> Marebelis Klinik Estetik Cerrahi & Medikal Estetik 0212 232 02 12
article image

Tıbbın pek çok alanında uzun yıllardır güvenle kullanılan radyo frekans (RF) teknolojisi, FDA onaylı Vivace RF Microneedle ile cilt yenileme ve iyileştirme tedavilerinde fark yaratan sonuçlar sağlıyor. İleri teknoloji ürünü olan cihaz, altın uçlu mikro iğneler sayesinde radyo frekans atımını cilt yüzeyine temas etmeden, cildin hemen altındaki dermis tabakasına iletir. Böylece, cilt ve epidermiste herhangi bir termal hasar oluşmaksızın, dermis tabakasında kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek ciltteki kırışıklık, sivilce/akne izi, renklenme ve çatlakların iyileşmesini ve kozmetik olarak görüntünün düzelmesini sağlar. Son derece konforlu bir uygulama olan Altın İğne, fraksiyonel lazerde görülen kızarıklık, soyulma ve pullanma gibi sorunlara yol açmaz. Uygulama bölgesinde birkaç saat süren ve akabinde yok olan pembelik dışında hiçbir belirtisi yoktur. Bu anlamda, günlük hayatınızı engellemeden, kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Gerekli görülmesi halinde, tedavi sonrası özel serumlar/maskeler uygulanabilir. Bir diğer önemli avantajı ise yazın da yapılabilmesidir.

Altın İğneli Fraksiyonel Radyo Frekans Yöntemi Nedir?

Mikro iğneler, topikal anesteziyle, uygulandığında dermiste çok sayıda mikroskopik kanal açılır ve bu kanallar 4-6 saat süreyle açık kalır. Bu sayede vücut yeni kolajen üretimine başlar. Radyo frekans enerjisinin farklı derinliklere gönderilebilmesi sayesinde etkili sonuçlara ulaşılır. Aynı şekilde, mikro iğne elektrotları cildin altına, dermis tabakasına, çift kutuplu enerji iletimi gerçekleştirir ve termal RF enerjisi fraksiyonel elektrokoagülasyon ortaya çıkarır ve yaraların doğal iyileşme sürecini başlatır. Ciltteki gevşeme ve sarkmalar da bu yolla azalır.

Altın İğneli Radyo Frekans Yönteminin Uygulama Alanları

Altın iğne teknolojisinin geniş bir uygulama alanı vardır. Özellikle yüz bölgesinde; alın, kaş arası, göz çevresi, dudak kenarları ve yanaklardaki kırışıklık tedavisinde sıkça başvurulan bir yöntemdir. Radyo frekans enerjisi cildin gerginliğini arttırdığı ve iyileşme sürecini hızlandırdığı için, hem sarkma ve gevşemelerde hem de çatlak ve izlerin azaltılmasında kullanılmaktadır. Özellikle hızlı ve çok kilo alıp vermekten ötürü derimizde oluşabilen sarkma ve gevşemelerde, en etkin ameliyatsız seçenektir.
Birer ay arayla 3 seans olarak yapılacak uygulamayla, kol ve bacak içinde belirgin iyileşmeler sağlanır. Altın iğneli radyo frekans yönteminin bir diğer önemli kullanım alanı ise sivilce izi ve akne tedavisidir. Derinin hemen altına, istenen derinlikte yapılabilen uygulama sayesinde, sivilce izleri büyük oranda azalır, hafif izler ortadan kalkar. Gözeneklerde daralma ve ciltte parlaklık ortaya çıkar. İhtiyaç halinde, fraksiyonel lazer tedavisiyle birlikte kullanılarak daha etkili sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Altın İğne Teknolojisiyle Gerçekleştirilebilen Belli Başlı Tedaviler

• Cilt Gençleştirme ve Kırışıklık Tedavisi
• Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama
• Aktif Akne Tedavisi
• Sivilce İzi Tedavisi
• Çatlak Tedavisi
• Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisi
• Gözenek Sıkılaştırma
• İz Tedavisi
• Hiper Hidrozis (Aşırı Terleme) Tedavisi

Altın İğneli Radyo Frekans Uygulaması Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mikro iğneler uygulama sırasında canımı yakar mı?

Vivace Altın İğne Teknolojisi, uygulamadan önce sürülen anestezik kremler sayesinde büyük oranda ağrısız bir yöntemdir. Hastaların geri bildirimlerine göre, ya belli belirsiz bir sızı hissedilmekte ya da hiç ağrı yaşanmamaktadır.

Altın iğne ile tedavi için kaç seans gerekir?

Hastanın durumuna ve tedavi edilecek bölgeye göre değişebilmekle beraber, 4-6 haftalık aralarla yapılan 3 seans, çoğu tedavi için yeterli olmaktadır.

Seanslar ne kadar sürüyor?

Ortalama olarak 45 dakikalık seans süresinden bahsedebiliriz. Seans öncesinde ise anestezik kremin etkisinin görülmesi için yine 30-45 dk. arasında bekleme süresi söz konusu olabilir.

Altın iğneli radyo frekans uygulamasından sonra makyaj yapabilir miyim?

Uygulamadan sonra en az 6 saat boyunca makyaj yapılmaması önerilmektedir. Tedavinin en etkin sonuçları vermesi için ideal olan ise bir sonraki sabaha kadar makyaj yapmamaktır.

Altın iğne her cilt tipine uygulanabilir mi?

Uygulama her cilt tipi için (esmer ve yanık tenler dahil) uygundur. Kişisel hassasiyet veya özel durumlar için, seans öncesi inceleme yapılması gerekebilir.

Bu yazıda yer alan içerikler genel bilgilendirme amaçlıdır. Hekim görüşü/tavsiyesi olarak değerlendirilemez. Sağlığınız için, her zaman hekiminize danışınız.