Lipotherme

Lipotherme dünyada en yaygın olarak kullanılan lazer lipoliz cihazıdır.

Image

Lipotherme dünyada en yaygın olarak kullanılan lazer lipoliz cihazıdır. Liposuction işlemine gerek olmadan da uygulanabilen sistem Continious Wave prensibi ile çalışır. Pulsed sistemlere göre büyük avantaj sağlayan bu teknoloji ile işlemler risksiz güvenle ve büyük bir hızla tamamlanır. Liposuction öncesinde de işlemin kalitesini artırır işlem sonrasında pürüzsüz bir görünüm elde edilir. Lokal anestezi ile uygulanabilen işlem sonrasında bir kaç hafta içresinde bölgedeki yağlar hızlıca vücuttan atılır.

Lipotherme Cihazı Neden Üstündür?

Lipotherme yağ parçalamak ve cilt sıkılaştırmak için en uyun dalga boyu olan 980 nm ile çalışır. 980 nm dalga boyu MIT Üniversitesince yapılan araştırmada hem cilt sıkılaştırma hem yağ parçalamada en başarılı dalga boyudur ve patenti OSYRIS MEDICAL’e aittir. Lipotherme diğer lipoliz lazerlerinin aksine (Sürekli Dalga) Continious Wave çalışabilme özelliğine sahiptir. Bu özellik ve yüksek gücü sayesinde diğer lazer cihazlarından çok daha kısa sürede gereken enerjiyi bölgeye ileterek işlemin kalitesini ve başarısını artırır. Lipotherme upgrade edilerek Exotherme cihazına dönüştürülebilir ve varis, kılcal damar, telenjektazi tedavisinde kullanılabilir. Exotherme, lazer video başlık eklenmesi ile video kamera ve oto fokus içeren lazer cilt yüzeyindeki kılcal damar,varis, hemanjiyom gibi damarsal lezyonları görsel olarak ekrana yansıtır ve lazer ışnı ile ağrısız kapatılmalarını sağlar. Lipotherme Amerikada en yaygın kullanılan lazer lipoliz cihazıdır. Sistem çok özel hava soğutması ile dizay edildiği için su değişmi pompa değişmi gerektirmemekte ve sarf maliyetlerini minimize etmiştir. En Gelişmiş Lazer Teknolojisi Lipoliz lazeri yağ deposunun ortadan kaldırılması için kullanılan en gelişmiş ve etkin teknolojidir. Lazer enerjisi optik fiber ile hipodermise enerji gönderilerek sıcaklığın yükselmesi hedeflenir. Bu hacimsel ısıtma işlemi yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlar (adipozitlerin). Buda cilt yüzeyinde gerginleşme sıkılaşma sağlar ve sadece hücre çapında bir coagulasyon olduğu için hiçbir yan etkisi yoktur.

• Kolay operasyon
• Lokal tumescent anestezi
• Küçük bir delikten işlem
• Travma yaratmayan prosedür
• Post op yok
• Minmal downtime (operasyon sonrası)
• Gelişen cilt yüzek sıkılaşması

Lipothreme ile liposuction yapmadan bir kaç haftada uygulama yapılan bölgedeki yağ vücüt tarafından atılır. Hızlı bir şekilde yağ dokusunda azalma gözlemlenir. Lipothereme Amerikada en sık kullanılan lazer Lipoliz cihazıdır.

DİĞER UYGULAMALAR

Image

Fokus Ultrason Tekniği ile Yüz ve Vücut Germe

Ultraformer3


Devamı
Image

Cilt Yenilemede Devrim

Cildinize Hak ettiği değeri verin.


Devamı