Kalça Estetiği

Daha yuvarlak ve çıkık bir kalçayla hayalinizdeki görünüme sahip olun.

Image

KALÇA ESTETİĞİ NEDİR?

Kalçalar kadın figürünün en önemli unsurlarından birisidir. Dolgun yuvarlak ve dik görünümlü giyilen kıyafeti tam dolduran kalçalar günümüzde tüm kadınların en çok sahip olmayı arzuladıkları vücut parçalarıdır. 19 yy ve 20.yy ın başlarında kadınlar düz dar ve silik kalçalarını Viktorya tarzı etek altına ekledikleri yastıklarla dik ve diri göstermeye çalıştıkları kalçalara artık gerçekten sahip olabilmekte ve yuvarlak dik ve dolgun, erkeklerin yüreğini hoplatan Brezilya tipi, Latin tipi (Jenifer Lopez gibi..) kalçalar günümüz kadınları arasında gittikçe popülarite kazanmakta. Ancak herkes bu tip kalçalara doğuştan sahip olamamakta ve bu durumda iş yine plastik ve estetik cerrahiye düşmekte. Plastik ve estetik cerrahi dışında bazı masajlar ve bazı mucize ilaçlar piyasada satılmakta fakat hiç birisi gerçek anlamda bir fayda sağlamamaktadır. Artık pek çok kadın ünlü veya ev hanım düz, silik, düşük ve kare kalçalardan kurtulmak için estetik plastik cerrahiye müracaat etmekte.. İlerleyen teknoloji ve plastik estetik cerrahi teknikler sayesinde bu durum kadınların lehine gelişmekte. Ancak sadece kadınlar değil, günümüzde küçük ve silik kalçalı erkekler de daha biçimli kalçalar için aynı ameliyatı istemektedir.

KALÇA DİKLEŞTİRME ve BİÇİMLENDİRME

Kalçalar nasıl değerlendirilir.. Kalçalar kas, yağ ve deriden oluşmakta ve en altta kemik doku tarafından desteklenmektedir. Biçim ve kontur büyükoranda kişinin kemik ve kas yapısına bağlıdır. Ancak esas olarak hacim ve büyüklük yağ oranına bağlıdır. Bu yağın dağılımı da kalçanın güzel görünmesinde çok önemlidir. Cilt kalitesi ise diğer önemli unsurdur. En iyi inceleme için kalçayı üç ana bölüme ayırabiliriz. Üst, orta ve alt.
• Üst Kalça; Bu bölgede ne kadar yağ olduğu kadar nasıl dağıldığı da çok önemlidir. Güzel bir kalçada bu bölgedeki yağlar arka kısımda toplanmalı ve buraya yeterli dolgunluğu ve yuvarlaklığı vermelidir. Şayet buradaki yağlar üst tarafta toplanmışsa buraya omuz görünümü vermekte ve kalçanın kare şeklinde görünmesine neden olmaktadır. Bu nedenle bu bölgedeki yağlar, yağ alma tekniği olan liposuction ile alınır, liposuction uygulanan bölgeyi düzeltir ve arka tarafa yağ enjeksiyonu veya silikon protez ile dolgunluk verilir.
• Orta kalça; Bazı hastalarda bu bölümde çukurluk ve boşluk mevcuttur ki buna çentikleşme denilir. Yani orta kısın hafifçe kıvrılmış gibi durur. Burası az miktarda yağ dokusu enjeksiyonu ile çukurluk düzeltilir ve buraya yuvarlak dolgun bir biçim verilir.
• Alt kalça; Bu bölge tipik olarak fazla yağlar nedeniyle kalçaların düşük ve kare şeklinde görünmesine neden olur. Sadece yağlar değil buradaki sarkık deride bu görünüme neden olur. Tedavide ise sadece yağlanma problemi varsa liposuction yani yağ çekme, deri problemi varsa bir miktar deri çıkarılması işlemi uygulanır. Hastaların çoğunda yağ fazlalığı vardır. Bu alan ameliyattan hemen sonra şişlikler nedeniyle hemen düzelmiş görünmez ancak şişlikler inince şekil belirmeye başlar.

DİĞER UYGULAMALAR

Image

Fokus Ultrason Tekniği ile Yüz ve Vücut Germe

Ultraformer3


Devamı
Image

Cilt Yenilemede Devrim

Cildinize Hak ettiği değeri verin.


Devamı