ALEXANDRITE LAZER EPİLASYONDA MAREBELİS FARKIYLA TANIŞIN

Doktor kontrolünde son teknoloji ürünü, onaylı Cynosure Apogee+ Alexandrite lazer cihazı kullanılan kliniğimizde memnuniyetinizi sağlamak için sizin cilt tipinize uygulanabilecek en yüksek güçte lazer işlemini, konforlu şekilde yapmaktayız. Böylece çok daha yüksek memnuniyet sağlanmakta ve seans sayısı azaltılmaktadır. Marebelis Estetik kliniğinde memnuniyetiniz garanti altındadır. Yapılan lazer epilasyon işlemlerinde size en kısa sürede tatmin edici sonuçlar aldırmak için çalışmaktayız. Uzman doktor kontrolünde yapılan işlemler de güvenli ve hızla yapılmaktadır.
article image

CYNOSURE APOGEE+ (Alexandrite), Lazer epilasyon sisteminin gelişmiş ayar mekanizmaları sayensinde, cilt özelliğine göre etkili ve güvenli doz seçilir, havalı soğutma sistemi ile acısız, hızlı ve konforlu epilasyon sağlanır. Her tür kıl tipinde etkin ve kalıcı sonuçlar veren lazer sistemimiz ile kısa sürelerde kalıcı sonuç almak mümkün olmaktadır. Özellikle kalın tüylerde çok daha kısa seans sürelerinde müşterilerimiz memnun kalmaktadırlar. Genel olarak 4-6 seansta sonuç vermektedir.

LAZER EPİLASYON NEDİR?

Lazer epilasyon, vücutta istenmeyen tüylerin, lazer ışığı kullanılarak kalıcı olarak yok edilmesidir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın hızlı ve sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu, kıllara rengini veren, melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Lazer enerjisi derinin altındaki kıl köküne ulaştığında kıl kökündeki renk hücreleri (pigment) lazer enerjisini emer. Bu enerji çevre deri ve dokularda hasara yol açmadan kıl kökünü yakar ve canlılığını kaybeden kıl tekrar çıkmaz.

LAZER EPİLASYONDA NERELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Lazer epilasyon işleminde cilt ve kıl tipine göre güç kullanımı çok önemlidir. Yeterli güç kullanılmayan veya kalitesiz cihazlar ile yapılan işlemler sonucunda birçok kişi mağdur olmaktadır. İşlem süresi uzamakta, sonuçlar da istenen kalitede olmamaktadır. Bu tip cihazlarla yapılan işlemlerin yol açtığı bir başka önemli sorun ise, uzun süreli ancak etkisiz uygulamalar neticesinde kıl renginin değişmiş olması ve sonrasında gerçek/onaylı cihazlarla asıl lazer epilasyon uygulamasına geçilse bile sonuç almanın zorlaşmasıdır.

article image

Bu tip cihazlar etkili olmadığından dolayı kökler vurulmuyor ve kıllar normal üretim sürecinde çıkıyor sadece yapılan kılların kırılması ve dökülmüş gibi görünmesidir. Yetersiz ve yetkisiz kişilerin uygulamalarından ve onaysız cihazlardan kaçınmak gerekir.

İLK SEANSTAN İTİBAREN PÜRÜZSÜZ BİR CİLDE KAVUŞUN

Lazer epilasyon işlemlerimizde soğuk hava üflemeli Amerikan FDA onaylı lazer ile kesin sonuç almaktayız. Lazer epilasyona başladığınız ilk seanstan itibaren cildinizi pürüzsüz ve kılsız hissedersiniz. Çünkü kullandığımız lazer sistemi cilt yüzeyindeki kılları işlem esansında buharlaştırarak yok eder böylelikle ilk seanstan çıkar çıkmaz kılsız bir süreç başlamış olur. Cilt içerisinde kalan patlamış kıl kökleri ise 1 hafta içerisinde yüzeyden atılır ve tüysüz görünüm 2 ay devam eder.

Kliniğimizde ise lazere başladığınız andan itibaren artık tüysüz bir sürece başlamış olacaksınız. Birinci seans sonrasında yok olmayan tüyler tekrar ince bir şekilde çıkmaya başladığından ikinci seansa gelinecek ve lazer işlemi tüm bölgeye uygulanacaktır. Tekrar yapılan işlem sonrasında pürüzsüz 2 aylık süreç başlayacaktır. Bu işlemlerde tatminkar sonuç için 6 seans yapılmalıdır. 6 seanstan sonra kıllar çok azaldığndan seans ücretleri çok düşmektedir.

Gerçek lazer kullandığımızdan dolayı seans aralıkları ortalama 2 ay olmaktadır. Diğer etkisiz lazerlerde önerildiği gibi, vücut işlemlerinin ayda bir yapılmasına gerek yoktur.

LAZER EPİLASYON YAPTIRMADAN ÖNCE BUNLARI OKUYUNUZ

-Lazer epilasyonda en önemli etken kullanılan cihaz ve tecrübedir.
-Lazer epilasyonda sonuçları kesin Amerikan Cynosure Apogee+ kullanmaktayız.
-Ucuz Çin malı IPL veya Diode lazerler, kılları sadece kırar ve kalıcı sonuç vermez.
-Çok uygun fiyatlı kampanyalar bu tip, defalarca girseniz bile sonuç vermeyecek cihazlarla yapılmaktadır.
-Daha da kötüsü bu işlemlerden sonra gerçek lazer için geldiğinizde, bozulan kıl renginden dolayı işlem zorlaşmaktadır.
-En doğrusu ilk seferden yetkili bir klinikte, onaylı bir cihazla işlem yaptırmaktır.
-Her kıl tipinde uygulana bilen ve etkin sonuç veren lazer Alexandritetır. Alexandrite lazer ışının dalga boyunu ifade eden bir terimdir. Bir cihaz ya da ürün ismi değildir. Son zamanlarda Alex ismi verilmiş sahte cihazlar çıktı, bunlar hava üfleyen IPL cihazlarıdır. Kanmayın!
-Gerçek lazerler cilde dokunmadan yuvarlak atış yaparlar ve soğuk hava üflerler.
-Diode ütüleme lazerlerin memnuniyet oranı zamanla düşmektedir ve çoğu Çin malı, düşük güçlü etkisiz cihazlardır.
-Erkekler lazer epilasyonda daha hızlı sonuç alırlar.
-Kalın ve siyah kıllar, ince tüylere göre daha iyi etkilenir ve kolay yok edilir.