--> Marebelis Klinik Estetik Cerrahi & Medikal Estetik 0212 232 02 12
article image

Medikal estetik, kişinin vücudunda memnun olmadığı bölgelerde herhangi bir ameliyat söz konusu olmaksızın yapılan, estetik düzeltme, yenileme ve tedavilerin tamamına verilen isimdir. Estetik cerrahiden farklı olarak, medikal estetikte anestezi ve cerrahi operasyon yapılmaz. Dokular kesilmez, girişimsel müdahalede bulunulmaz. Sadece bazı tedavilerde, hemen cilt altına yapılan enjeksiyonlar (minimal girişimsel yöntemler) söz konusu olabilir. Yapılacak uygulamaya ve kişinin durumuna göre, çeşitli cihazlar, teknikler ve kozmetik ürünler kullanılarak arzu edilen estetik kazanımlar elde edilir.

Medikal Estetik Uygulama Alanları

Medikal estetiğin bölgesel zayıflamadan cilt yenilemeye, aşırı terleme tedavisinden anti-aging’e kadar geniş bir uygulama alanı vardır. Marebelis olarak ileri teknoloji ürünü cihazları kullanan uzman kadromuzla verdiğimiz hizmetlerden bazıları şunlardır:

  • Medikal Estetik Uygulamalarında Sağlıklı Yaşam Tarzı Neden Önemli?

    Hangi estetik uygulama söz konusu olursa olsun, sonuçların istenen düzeyde olabilmesi yani kişinin kendini mutlu hissedecek ölçüde bir değişim yaşaması ve bunun kalıcı olması için, günlük hayattaki tercihlerini gözden geçirmesi gerekir.
    Başta sağlıklı beslenme olmak üzere, hareketli bir yaşam, stresten uzak durmak, sosyal ve pozitif bir yaşam şeklini benimsemek, kişinin hem bedensel hem de ruhsal sağlığını ciddi şekilde etkiler. Bu saydığımız unsurların hepsi, gerçekleştirdiğimiz medikal estetik uygulamaların sonuçlarını gözle görülür şekilde desteklemektedir.
    Soğuk lipoliz ile bölgesel incelme uygulaması yaptıran bir kişi, beslenmesine dikkat etmediği sürece kalıcı sonuçlara ulaşmakta güçlük çekecektir. Benzer şekilde, Vivace Altın İğne Teknolojisiyle yüzündeki kırışıklar azalan, cildi yenilenen bir kişi takip eden aylarda vücudunu susuz bırakır, güneşin zararlı etkilerinden korunmaz, sigara ve alkol tüketimini kesmezse, elde ettiğimiz olumlu sonuçların muhafazası ne yazık ki güç olacaktır.