Meme Büyütme Estetiği

İri ve Dolgun Göğüslere Sahip olmak Her Kadının Hayali

Image

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ
Güzel bir meme, (hastalarımız genelde “göğüs” kelimesini tercih ettiği için “göğüs” olarak adlandıracağım) hastanın vücuduyla, orantısal olarak büyüklüğü, kişinin boyuna, omuz genişliğine, kilosuna uyumlu olmalıdır. Büyütme ya da küçültme ameliyatlarında tüm bu faktörler, göz önünde tutularak değerlendirme yapılır. Bunlardan başka, hastanın mesleki durumu, sosyo kültürel ve sosyo ekonomik durumu da bu değerlendirmelerde önemli rol oynamaktadır. Örneğin, bir ev hanımına yapılan bir göğüs ile bir sahne sanatçısına yapılacak göğüs farklı olmaktadır. Sahne sanatçısında, genellikle, kişinin isteği doğrultsunda, daha göz dolduran, dikkat çeken biçimde bir göğüs hedeflenirken bir ev hanımına daha farklı bir göğüs tasarlanmaktadır.Tüm bunlara, hasta ile birlikte konuşarak karar verilir.
GÖĞÜS BÜYÜTMEDE NASIL BİR YÖNTEM UYGULUYORSUNUZ?

Günümüzde kullanılan pek çok göğüs büyütme ameliyat tekniklerinden en kolay ve en çok tercih edileni, silikon ya da silikon içermeyen bir protezin, kas ve göğsün arkasına doğru yerleştirilip göğüsnin dikleştirilip, büyütülmesi şeklinde uygulananıdır.

Hastanın vücuduyla orantılı olacak şekilde, göğüs büyüklüğüne karar verdikten sonra, hangi tip protez kullanılacağına karar verilip, hasta ile birlikte ameliyatın nereden yapılacağına karar verilir. Protez yerleştirmek için en çok kullanılan yerler, göğüs altı, göğüs ucu ve koltuk altı bölgelerinden yapılan kesilerdir.

Daha çok da iz bırakmayacağı, göğüsde görünen bir kesi olmayacağından ve süt kanallarıyla, kası kesmeye gerek olmayacağı için koltuk altında, terleme bölgesindeki, katlanma çizgileri içinden yapılan 2 cm.lik küçük bir kesiden girerek yapmak tercih edilir. Hem görülmeyen bir bölge olduğundan hem de bir kaç ay sonra bu izin de büyük ölçüde yok olup, katlanma çizgileri ile karışacağından, iz problemi de olmamaktadır.

Göğüs altından ya da göğüs ucundan yapılan ameliyatlarda ise göğüs dokusu da kesildiği için göğsün bütünlüğü de bozulabilmektedir. Koltuk altından yapılan ameliyatlar, göğüs dokusuna hiç dokunmadan yapılır. Bu teknik sayesinde, hasta ilerde, doğum yaparsa, rahatlıkla emzirebilmektedir. Protez, göğüs arkasında olduğu için sarkmaya da neden olmaz. Göğüs altına konan protezler ise göğsü aşağıya doğru çekerek sarkmaya neden olabilmektedir. Bu nedenle protezin kas altına konması tercih edilmektedir.

İZ KALIR MI?

Koltuk altından yapılan göğüs ameliyatlarında, göğüs üzerinde kesi yapılmadığından herhangi bir iz kalmaz. Koltuk altında ise tam katlanma yerinden kesi yapıldığı için iz bir kaç ay içerisinde hemen hemen tümüyle kaybolmaktadır. Birkaç yıl geçtikten sonra iz, tümüyle silinir.

AMELİYAT NE KADAR SÜRER?

Göğüs büyütme ameliyatı, eğer koltuk altından bir kesi ile yapılıyorsa, ameliyat süresi ortalama 20 dakika, hatta zaman zaman daha da kısa sürmektedir. Çünkü bu teknikte, hiç bir doku kesilmediği için, o bölgede bir tünel açarak dokuları aralama tekniğiyle ameliyat gerçekleştirilir ve hemen hemen hiç kanama oluşmaz. Bu nedenle 15-20 dakikada ameliyat sonlandırılabilmektdir.

HASTANEDE NE KADAR KALINIR?

Göğüs büyütme ameliyatlarında hasta, sabah 7.00 de, hastahaneye gelerek, ameliyat öncesi gerekli tahlilleri yapılır. Daha sonra, hangi protezin kullanılacağı, protezin hangi bölgeye nasıl yerleştirileceği konusunda bir çizim yapılarak, hekim ile birlikte yeniden bir değerlendirme yapılır. Tahlil sonuçları belli olduktan sonra hasta ameliyathaneye alınır. Tüm bu işlemler, 15- 20 dakika süren ameliyat ile birlikte yaklaşık bir buçuk saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrasında odaya alınan hasta, kendisine gelip, kendini iyi hissedene kadar odada istirahat ettirilir. Çoğunlukla aynı gün öğleden sonra taburcu edilen hastalar, istedikleri takdirde geceyi hastanede geçirmeleri de mümkündür. Hastalar, ameliyat sonrası hekim tarafından yazılan ilaçlarını düzenli olarak kullanmalıdırlar.

AĞRI OLURMU?

Ameliyat sırasında, anestezi ile hasta uyutulduktan sonra, ayrıca ameliyat edilen bölgeye yaygın olarak lokal anestezi de yapılmaktadır. Yapılan lokal anestezi 24-48 saat etkisi süren bir anestezidir. Dolayısıyla hasta, ameliyat sonrası çok şiddetli bir ağrı duymamakta ya da hafif şiddette ağrı duymaktadır. 24 saat sonra ise bu ağrı da %50-60 oranında azalmış olur. Ağrı kesici ve antibiotik ilaçlar sayesinde de ciddi bir ağrı olmamaktadır. Zaman zaman, ağrı eşiği düşük hastalar, daha fazla ağrı hissettiklerini söylemektedir.

DOĞURMAYA, EMZİRMEYE ENGEL Mİ?

Göğüs ametliyatlarında hastalar genellikle genç kızlar olduğundan, bu kişiler genellikle, ileride evlenip çocuk sahibi olabiliyorlar. Dolayısıyla, bu kişilerin, evlenip, doğum yapmasında hiç bir engel bulunmamaktadır. Kullanılan protezlerin, kişinin kendisine ya da bebeğe hiç bir yan etkisi yoktur. Göğüs protezi bulunan kişilere, hamilelik sırasında kilolarının %10-15’inden fazla kilo almamaları önerilmektedir. Aksi halde, aşırı kilo alındığında, göğüslerde deformasyon, çatlama ve sarkmalar görülmektedir. Kilo ve anne sütünün de etkisiyle aşırı büyüyen göğsün dış cildi çatlayıp bozularak, göğsün ileride sarkmasına yol açabilir. Göğüs protezi olan hamile hanımların bu nedenle kilolarına dikkat etmeleri gerekir. Ancak doğum sonrası aşırı kilo nedeniyle deforme olan göğüslerin tekrar bir ameliyatla revize edilmesi de mümkündür.

<

DİĞER UYGULAMALAR

Image

Cilt Yenilemede Dünya'nın en İyi Sistemi

Ağrısız bir şekilde cildinizdeki muhteşem parıltıyı fark edin.


Devamı
Image

Balık Ağı Estetiği

Lazer Epilasyonda Altın Standart 5 seansta muhteşem bir cilde sahip olun.

Devamı