Omuz Estetiği

Omuzlar erkek olsun, kadın olsun vücudun estetik görünüşünün en önemli parçalarındandır.

Image

YOmuzlar erkek olsun, kadın olsun vücudun estetik görünüşünün en önemli parçalarındandır. Omuz ve sırt dekoltesi kadın kıyafetlerinin en önemli unsurlarından bir tanesi olduğu için ayrıca estetik bir öneme sahiptir. Erkek de ise güçlü ve güvenilir görüşlü olmalıdır. Yani omuzlar vücut estetik görünüşünün en önemli tamamlayıcısıdır. Kadında güzel bir omuz ve sırt dekoltesi yapısı, vücudu oldukça biçimli gösterir. Erkeklerde ise iri adaleli ve düzgün bir omuz yapısı güçlü ve etkili bir fizik yapıda görünmesini sağlar. Tabii sadece omuz yapısı değil kişinin boyun yapısı, sırt ve bel yapısı da bu görünümü tamamlamalıdır.

İDEAL ÖLÇÜ

Kadında ideal yapı enlemesine geniş, fakat zarif yapıda yani daha ince ve uç kısmı ufak olmalıdır. Ayrıca omuzlarda ve sırtta güneşe bağlı oluşan lekeler ve izler görünümü oldukça etkilemektedir. Bu lekeleri lazer tedavileri ile temizlemek mümkündür. İdeal ölçü nedir diye sorulacak olursa, ‘Omuzlar arası genişlik, kişinin boyunun dörtte biri olmalı’ diye tanımlayabiliriz. Tabii ki kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte estetik müdahale ile bu oranlar yakalanmaya çalışılmaktadır. Doğuştan boynu kısa olan kişilerde omuzlar küçültülerek daha uzun boyunlu görünmeleri sağlanabilir.

TEKNİK

Hastaya liposuction (yağ alma) ile yağ alarak fazla olan kısımlar inceltilir. Az olan ve büyütülmek istenen kısımlar ile doku enjeksiyonu ile dolgunlaştırılır. Yani omuzların durumuna, doktor ile konuşularak istenen şekil verilebilir.Ayrıca hastanın durumuna göre omuz ile uyum sağlaması için kollarda inceltilebilir.

ENSE ESTETİĞİ

Ense estetiği Bir diğer sık karşılaşılan durum ise ense de yağ toplanmasıdır ki bu duruma bufalo hump yani bufalo boynu denen durumdur. Bu durum genellikle kilolu insanlarda ortaya çıkar ve sırta kamburumsu bir görüntü verir. Sırt ve omuz estetiğinde görünümü önemli ölçüde etkiler. Lekeler ise lazer ile tedavi edilebilir. Ameliyat sonrası hastanede kalmak gerekmez. Aynı gün taburcu olabilir. 5-7 gün içinde iyileşme sağlanır.

DİĞER UYGULAMALAR

Image

Fokus Ultrason Tekniği ile Yüz ve Vücut Germe

Ultraformer3


Devamı
Image

Cilt Yenilemede Devrim

Cildinize Hak ettiği değeri verin.


Devamı